İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır

İnternet üzerinden para kazanabilmek için çok yol mevcuttur. Bu tamamen ne yapmak istediğinizle veya nasıl para kazanmak istediğinize bağlıdır. Aşağıda internetten para kazanabileceğiniz 10 yolu sıraladım.

 

eBayİnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır eBay yıllardır piyasada bulunmakta ve hala da para kazanabilmek için harika bir yol}.  Yıllardır, eBay ücretleri yükseltti ve birçok insanı ayrılmaya yönelten birkaç kuralı değiştirdi. Fakat hala eBay üzerinde milyonlarca insan mevcut.

 

Craigslist– Craigslist ek gelir elde edebilmenin farklı bir yoludur. Tıpkı eBay gibi, Craigslist insanların istemediği şeylerini satabilmelerine imkan sağlamaktadır. Tek fark ise Craigslist’in ilan koymak için ücret istememesidir, böylece site eBay’den daha fazla kitle bulundurmaktadır. Bir kötü yanı ise kimin iyi satıcı olduğunu gösterecek verileri kişilere sunmamasıdır. eBay’in sahip olduğu gibi bir geri bildirim sistemi mevcut değildir.

 

Videolar– Çoğu video siteleri bir miktar gelir paylaşımı sunarak, ziyaretçileri sitelerine yönlendirmeye çalışmaktadır. Burada gelir paylaşımı yapan üç site mevcuttur. Break, Metacafe ve revver.

 

Uploading – Uploading.comdiye bir site mevcut olup, çeşitli dosyalar yüklemenize izin vermekte olup diğerlerine de bunları indirme imkanı sağlamaktadır. Her bin indirme için 10$ alırsınız. En az para çekme miktarı 30$’dır ve eğer isterseniz günlük olarak ödeme yapmaktadır.

 

Sosyal ağ siteleri– Bu günlerde internette ortaya çıkan birçok sosyal ağ sitesi bulunmaktadır. Büyük olanlardan birisi ise MySpace sitesidir ve kullanıcılarına aktif olmaları ve insanlara site bilgilerini göndermeleri karşılığında para ödemektedir. Bunun dışında sosyal ağ sitesi olup ödeme yapan diğer iki site Yuwie ve Ximmy’dir.  İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır

 

Makale yazarlığı– Kitleleri sitenize yönlendirebilmek için makale yazmak güzel yollardan birisidir, ayrıca biraz ek gelir de sağlamaktadır. Birçok internet sitesi reklam gelirlerini yazarlarla paylaşmaktadır. Bunlardan önemli olanlar; ehow, Bukisa, Hubpages ve Xomba.

 

Satış ortaklığı– Satış ortaklığı, kendi internet sitenize veya ürününüze gereksinim duymadığı için muhtemelen internet üzerinden para kazanmanın en iyi yolları ndan birisidir. Bir ortak olarak, başkasının ürününü satacak ve her satıştan komisyon alacaksınız. İyi satış ortaklığı ağları Clickbank, CJ, neverblue ve linkshare’dir.

 

Blog yazarlığı– John Chow gibi bloglarından düzeli olarak aylık 20.000$ gelir elde eden birçok kişi mevcut. Ziyaretçilere geri dönecekleri ve tekrar okumak isteyecekleri kadar iyi blog yazıları sunabilmek zorundasınız ve sonuç olarak da tavsiye ettiğiniz ürünlerin satılmasını sağlamalısınız. Bu sizin para kazanma yönteminizdir. Google Adwords gibi gelir paylaşımı yapan sitelerden gelir elde edebilirsiniz. Blogger veya WordPress ile kendi ücretsiz blogunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Fotoğraflar– Tıpkı makale yazılan siteler gibi, video ve sosyal ağ siteleri, fotoğraf yüklemesi yaptığınızda gelir paylaşımında bulunan fotoğraf siteleri de mevcuttur. Bunlardan bazıları Spymedia ve Scoopt’tur.